IŠ KNYGELĖS Į ŠIRDELĘ 2018

Lietuvos sutrikusios klausos vaikų ikimokyklinio ugdymo centro vaikai dalyvavo respublikiniame vaikų piešinių konkurse „Iš knygelės į širdelę 2018.“ Konkurso tikslas – skatinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, lietuvių liaudies pasakomis, klausytis skaitomų lietuvių autorių kūrinių.

Atsižvelgdami į tai , kad šiais metais švenčiame Lietuvos valstybės atkūrimo 100 metų jubiliejų, nusprendėme Centro ugdytinius supažindinti su legenda „Padavimas apie geležinį vilką ir Vilniaus miesto įkūrimą“. Vaikai susipažino su Lietuvos valstybės istorija, Vilniaus įkūrimo legenda, sužinojo, kad kunigaikštis Gediminas ant kalno statė pilį, o slėnyje įkūrė miestą, Lietuvos sostinę – Vilnių.

2018 m. vasario 15 d. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės metu buvo surengta vaikų piešinių paroda Centre. Visa Centro bendruomenė balsavo už įspūdingiausius vaikų kūrybinius darbus. Buvo išrinkti 3 piešiniai: Elijos, Pauliaus ir Olego, kurie išsiųsti piešinių konkursui „Iš knygelės į širdelę 2018“.

Lietuvos sutrikusios klausos vaikų ikimokyklinio ugdymo centro ugdytinės Elijos Songinaitės piešinys buvo atrinktas ir dalyvavo respublikinio vaikų piešinių konkurso „Iš knygelės į širdelę 2018“ darbų parodoje. Elija kartu su surdopedagoge Inesa Tutkuviene 2018 m. balandžio 17 dieną  dalyvavo baigiamajame šio konkurso renginyje, kuris vyko Lietuvos vaikų ir jaunimo centre. Salėje susirinko vaikai iš visos Lietuvos. Visi linksmai stebėjo lapių vaidinimą. Vaikai klausėsi skaitomų knygų: Evelinos Daciūtės „Laimė yra lapė“, Ilonos Ežerinytės „Šunojaus diena“, Gaja Guna Eklės „Brolis, kurio nereikėjo“ ir kt. Visi dalyviai buvo apdovanoti rėmėjų prizais. Vaikai džiaugėsi, linksmai šoko ir stebėjo piešinių parodą, stengdamiesi surasti savo piešinį.

Inesa Tutkuvienė, vyr.surdopedagogė